Správně. Vždycky je dobré podívat se, kdo vlastně za kterým projektem stojí. Jenom pozor na vlivné a „charismatické“ osobnosti. Všechny ty borce, co jsou všude vidět, jsou to hvězdy Twitteru, Instagramu či TikToku a vůbec vypadají velice bohatě a úspěšně. Pokud se snaží veřejnosti natlačit a zpropagovat „vlastní“ token, existuje nemalá šance, ze to jejich bohatství nakonec zaplatíte vy. A na oplátku dostanete leda tak pomyslný klaunský nos.
Každopádně víte jak: principem krypta je přece decentralizace, nějaké vůdčí výrazné osobnosti může vzít čert, to patří úplně někam jinam.
Vavracoin je samozřejmě jiný. Jeho autor nebydlí v luxusním loftu někde v rádoby hip čtvrti, ale na vsi. Lambo by ani nechtěl, protože se do toho krámu asi moc nevejde dětský kočár a po polňačce by toho lambo asi moc neujelo. Autora Vavracoinu prostě baví krypto ve svojí všeobecnosti a baví ho o tom psát.
S tím souvisí další rada chytroprda. Nic jako pasivní příjem neexistuje, tím méně v kryptu. Pokud na všech těch tokenech a coinech láká akorát vidina lamba a nic dalšího, jezděte radši hromadnou dopravou (která je v Česku mnohdy skvělá!) a premýšlejte o svém zivotě.